Radom nocą

Radom nocą

2015.06.04.  Dzisiaj trochę inny plan – Zalew Domaniowski, ale tylko po drodze do nowego lądowiska w pobliżu (Sady-Kolonia). Start po 18-stej, w górze nawet spokojnie i ciepło. Trasa zakłada lot wzdłuż granicy strefy EPRP/EPRA w kierunku Domaniowa, a później “na czuję” do lądowiska – nie brałem ze sobą 2015-06-04 18.41.59GPS, bo wcale mi się nie spieszy i nawet jak będę musiał poszukać tego lądowiska to i tak lot będzie ciekawy, bo rzadko bywałem w okolicach Przysuchy. Paliwa miałem bardzo duży zapas, więc nawet jakbym go nie odnalazł to i tak bez problemu mi starczy na bezpieczny powrót na lotnisko.

2015-06-04 21.21.25

Obeszło się bez intensywnego szukania – lądowisko bardzo dobrze widoczne z góry, pas bardzo długi i wyrównany, więc można siadać bez problemu. Na ziemi pozytywne zaskoczenie – właściciel lądowiska niezwykle miły i towarzyski. Po wymianie numerów telefonów i obietnicy odwiedzenia następnym razem pora ruszać w górę – z powrotem na lotnisko, żeby się przebrać w coś cieplejszego i dotankować paliwo, bo mam zamiar znowu polecieć nad Radom.

Podczas drugiego lotu pogoda już się wygładziła i pozostała tylko czysta przyjemność lotu. Nad Radomiem standardowo już zwiększyłem wysokość do ponad 700m. Tym razem mam w planach utrzymanie się w locie nawet po zachodzie słońca, ale tak, żeby wylądować jeszcze w dozwolonym czasie, czyli do 30 minut po zachodzie. Utrzymywałem się w locie tak długo z jednego względu – ustawiłem aparat do robienia zdjęć nocnych, tak żeby było widać urocze oświetlenie miejskie. Muszę przyznać, że Radom w nocy to dwa osobne widoki – dzielnice mieszkalne w których jest po prostu ciemno i rozjaśnione centrum. Cały radom jest jeszcze poprzecinany długimi jasnymi liniami (głównymi drogami). I tak będąc na wysokości 700m da się bez problemu rozpoznać ul. Warszawską, Kielecką, Słowackiego, 1905-roku, Wierzbicką itd.

Poniżej wszystkie zdjęcia z lotu (zarówno te robione za dnia, jak i wieczorem). Inne zdjęcia Radomia dostępne także tutaj: Radom, Iłża, Pilica, Wisła, Warka, Świerże oraz tutaj: Radom w dzień i w nocy


Dodaj komentarz