Widokowe loty nocne

Potrafisz opowiedzieć jakąś dobrą historię, która zaczynała się, że leżałeś na łóżku i skrolowałeś Facebooka? No nie. Dobre historie zaczynają się inaczej. Jak? Właśnie tak – tego jeszcze nikt nie organizował – jesteśmy pionierami! Zapraszamy na pierwsze, NOCNE loty widokowe na motolotni!

Na początek kilka słów organizacyjnych:

  1. Termin wstępny to noc z 19 na 20 maja 2018. Słońce zajdzie o godzinie 20:30, więc zaczynamy od godziny 21:00. Całość planujemy zakończyć około 4:30 w nocy (o 4:45 jest wschód słońca). W przypadku złych warunków pogodowych termin może zostać przełożony na inny. Ostateczna decyzja zostanie podjęta maksymalnie na dwa dni przed wydarzeniem. Oczywiście postaramy się powiadamiać na bieżąco, jednakże proszę się liczyć z faktem, że natura jest nieprzewidywalna. UPDATE (17.05.2018): Potwierdzamy termin – loty odbędą się w nocy z 19 na 20 maja 2018.
  2. Lot będzie trwał około 15-20 minut + 10 minut przygotowań i objaśnień. Program lotu zostanie dopasowany do warunków pogodowych, jednocześnie tak, aby zawierał jak najwięcej elementów widokowych. To nie będzie lot pełen ekstremalnych przeciążeń, jednakże wrażenia na pewno będą jedyne w swoim rodzaju!

Jak się przygotować do lotu?

Na początek zapraszamy do przeczytania naszego regulaminu dostępnego tutaj. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na staranny ubiór. W lotach nocnych, z uwagi na swoją specyfikę obowiązuje pełny zakaz zabierania na pokład swoich aparatów, kamer i telefonów komórkowych, nawet jak będą trwale przymocowane do ręki. Ten sam zakaz dotyczy wszelkich źródeł światła, a w szczególności błyskowego.

Co będzie widać w ciągu lotu?

Oj dużo, naprawdę. Ciężko opisać słowami ten niesamowity widok nocnych świateł. W nocy powietrze jest bardziej klarowne, więc zasięg wzorku jest także trochę lepszy i będzie widać np. światła ostrzegawcze masztów oddalonych o ponad 100km! Lot będzie odbywał się także znacznie wyżej niż lot w ciągu dnia – zakładamy około 800 – 1200 m.

Urok nocnych widoków chociaż odrobinę przybliży kilka fotografii:

Ile kosztuje taki lot i jak mogę się zapisać?

Pojedynczy, trwający około 15-20 min, nocny lot widokowy kosztuje 350 zł brutto, opcjonalnie +100 zł brutto za film w HD z GoPro z całości lotu. W przypadku wykupienia co najmniej 2 lotów przewidujemy 10% rabatu. Z uwagi na specyfikę całego wydarzenia, obowiązuje pełna rezerwacja, którą można dokonać telefonicznie pod numerem: 503-636-552. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

A dlaczego nikt jeszcze czegoś takiego nie organizował? Czy to jest bezpieczne? Czy motolotnia może latać w nocy?

Odpowiadając od końca: tak, motolotnia może latać w nocy, jednakże musi ona spełniać szereg wymagań, a także pilot musi posiadać odpowiednie uprawnienia. A czy lot nocny jest bezpieczny? Dzięki naszym umiejętnościom i doświadczeniu będzie on tak samo bezpieczny jak „zwykły” lot widokowy w ciągu dnia. To my o wszystko zadbamy i przygotujemy. Jest tego sporo, ale my się tego podejmiemy!

Do zobaczenia na lotnisku!

Poniżej film z naszych nocnych lotów widokowych:

I jeszcze raz nasz lot  w noc sylwestrową: