Widokowe loty nocne

Potrafisz opowiedzieć jakąś dobrą historię, która zaczynała się, że leżałeś na łóżku i skrolowałeś Facebooka? No nie. Dobre historie zaczynają się inaczej. Jak? Właśnie tak – tego jeszcze nikt nie organizował – jesteśmy pionierami! Zapraszamy na NOCNE loty widokowe na motolotni!

Jak się przygotować do lotu?

Na początek zapraszamy do przeczytania naszego regulaminu dostępnego tutaj. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na staranny ubiór. W lotach nocnych, z uwagi na swoją specyfikę obowiązuje pełny zakaz zabierania na pokład swoich aparatów, kamer i telefonów komórkowych, nawet jak będą trwale przymocowane do ręki. Ten sam zakaz dotyczy wszelkich źródeł światła, a w szczególności błyskowego.

Co będzie widać w ciągu lotu?

Oj dużo, naprawdę. Ciężko opisać słowami ten niesamowity widok nocnych świateł. W nocy powietrze jest bardziej klarowne, więc zasięg wzorku jest także trochę lepszy i będzie widać np. światła ostrzegawcze masztów oddalonych o ponad 100km! Lot będzie odbywał się także znacznie wyżej niż lot w ciągu dnia – zakładamy około 600 m.

Urok nocnych widoków chociaż odrobinę przybliży kilka fotografii:

A dlaczego nikt jeszcze czegoś takiego nie organizował? Czy to jest bezpieczne? Czy motolotnia może latać w nocy?

Odpowiadając od końca: tak, motolotnia może latać w nocy, jednakże musi ona spełniać szereg wymagań, a także pilot musi posiadać odpowiednie uprawnienia. A czy lot nocny jest bezpieczny? Dzięki naszym umiejętnościom i doświadczeniu będzie on tak samo bezpieczny jak “zwykły” lot widokowy w ciągu dnia. To my o wszystko zadbamy i przygotujemy. Jest tego sporo, ale my się tego podejmiemy!

Jeżeli jesteś zainteresowany nocnym lotem – zapraszamy do naszego SKLEPU.

Do zobaczenia na lotnisku!

Poniżej film z naszych nocnych lotów widokowych:

I jeszcze raz nasz lot  w noc sylwestrową:

Oraz lot w noc sylwestrową 2018/2019: