Weekend wypełniony Mistrzostwami

Weekend wypełniony Mistrzostwami

Trzeci weekend września zapowiadał się pracowicie – w tym samym terminie miały się odbyć zawody zarówno na Mazurach (I Mazurskie Zawody Mikrolotowe), jak i w Łomży (XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016).

Plan zakładał pojawienie się na obu :) Poniżej relacja podzielona na dwie sekcje.

I Mazurskie Zawody Mikrolotowe

2016-09-16-12-41-492016-09-16-12-41-52Pierwsza konkurencja I Mazurskich Zawodów Mikrolotowych odbywała się w piątek (16.09.2016) po południu, więc musiałem być już na miejscu w piątek około południa. Czas lotu i wariant trasy uzależniłem ściśle od warunków pogody. W przypadku słabych warunków – lecę “po prostej”, w przypadku lepszej pogody – urozmaicam trasę o Giżycko. Prognozy zapowiadały się bardzo dobrze i po starcie (po 8 rano) okazało się, że jest ok, więc padła decyzja o dłuższym wariancie trasy: przez Kozienice, omijając Mińsk Mazowiecki od wschodu, poprzez Łomżę, Giżycko do Giż, gdzie miały odbyć się zawody. Przez całą drogę warunki dobre, aż do samych Mazur – tu jak zwykle “zawsze buja”. Po ponad 4h lotu dotarliśmy na miejsce, gdzie zgodnie z planem odbyliśmy pierwszą konkurencję – lądowania na celność.

Następnego dnia, przed południem odbyła się konkurencja nawigacyjna. Pogoda podczas trasy była wymagająca, jednakże wcale nie najgorsza. Po pierwszej trasie, nie czekając na wyniki, nie biorąc udziału w jeszcze jednej konkurencji opuściliśmy Zawody i polecieliśmy na 1h trasę do Łomży, aby wziąć udział w następnych zawodach. Poniżej kilka zdjęć z lotu na Mazury.

XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016

2016-09-17-14-25-01Do Łomży dolecieliśmy po oficjalnym rozpoczęciu, ale na szczęście przed rozpoczęciem konkurencji – lądowania na celność. Zaraz po przylocie, postanowiłem zrobić jeszcze pokaz dla publiczności – lot z 200m flagą Polski. Podczas prezentacji dostałem informację przez radio, żebym kończył, bo zaraz ma się odbyć konkurencja. I tak po jednej konkurencji nawigacyjnej na Mazurach, następnie 1h locie do Łomży, pokazie z flagą, przystąpiłem do lądowań na celność. Warunki nie rozpieszczały, ale udało się mi zdobyć srebrny medal! Jest dobrze! Tą samą pozycję wywalczyłem w zeszłym roku, więc weekend już można zaliczyć do udanych.

2016-09-17-14-26-33Następnego dnia rano otrzymałem bardzo dobrą informację – zdobyliśmy 1 miejsce w I Mazurskich Zawodach Mikrolotowych. Jest super! Z taką radosną informacją przystąpiłem do kolejnych zmagań – tym razem w przelocie przez bramkę. Pogoda była jeszcze bardziej wymagające, więc po drugiej “zaliczonej” bramce wiedziałem, że mam jakiś medal. 2016-09-18-12-01-11Kolejną udało zaliczyć się tylko mi, więc pozostało przyglądanie się na zmagania dwóch pilotów w walce o 2 miejsce. Radość była jeszcze większa niż wczoraj, bo udało mi się wygrać ze znajomym pilotem, który zajął 1 miejsce dzień wcześniej. Po dogrywce okazało się, że po prostu zamieniliśmy się miejscami – w lądowaniach on miał 1 miejsca, a ja 2. W bramce – ja 1, a on 2. Dodam tylko, że w tym roku wygrał on Mikrolotowy Puchar Polski, więc nie jest wstydem przegrać z nim.

Po oficjalnym zakończeniu zawodów pora wracać do domu. Trasa będzie wymagająca, bo okazuje się, że będę przecinał w poprzek front atmosferyczny. 2016-09-18-13-19-21Czyli nie dość, że będę się zmagał z silnym bocznym wiatrem, to czeka mnie z pewnością mocna turbulencja na czole frontu. Po starcie okazuje się, że faktycznie pogoda nie należy do łatwych, jednakże w cale nie jest to walka – ot. taki lot w gorszych warunkach, jakich było sporo w tym roku. Po około połowie trasy i minięciu czoła frontu pogoda się wygładziła. Wiatr przybrał na sile, ale teraz wiało mi centralnie w plecy, więc po nabraniu sporej wysokości powróciłem do domu z dużym zapasem paliwa. Weekend zaliczam do jednych z lepszych w tym roku, ale to z pewnością z uwagi na ilość zdobytych medali ;) Poniżej kilka ujęć z XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2016.

 

 

Na zakończenie bardzo bym chciał podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obu zmagań – I Mazurskich Zawodów Mikrolotowych oraz XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2016. Patrząc na ilość spraw do ogarnięcia podczas Zawodów, mogę sobie tylko wyobrazić jaki ogrom pracy jest wymagany do ich przygotowania. W imieniu jednego z zawodników – DZIĘKUJĘ!


Dodaj komentarz