Loty z okazji Dnia Kobiet

Loty z okazji Dnia Kobiet

2015.03.08 Dzień Kobiet. Kilka dni wcześniej wysłałem informację do swoich znajomych, że podczas Święta Kobiet, każda chętna dziewczyna będzie mogła polecieć ze mną całkowicie za darmo, wszelkie koszty przejmę na siebie.

Ilość chętnych mnie zadziwiła (dzięki dziewczyny za te wiadomości o 3 w nocy ;) i dostępna ilość miejsc szybko się zapełniła. Planowo loty z pasażerami miałem rozpocząć wczesnym popołudniem, więc na lotnisku bylem już w samo południe – wiatr umiarkowany, brak chmur, IMAG3922duże nasłonecznienie i stosunkowo wysoka temperatura (ponad 10°C). Dokładny przegląd, tankowanie i pora wybrać się na oblot warunków pogodowych. W górze niestety kiepsko – duże nasłonecznienie, wilgotna ziemia, brak chmur spowodowała powstanie dość silnej termiki – cała zaplanowana akcja pozostała pod wielkim znakiem zapytania. Po około 1h (kilka minut przed zaplanowanym lotem z pierwszą pasażerką) nadciągnęła warstwa chmur o pokryciu 7/8, więc ponownie wygrałem się na oblot warunków – no już znacznie lepiej, termika momentalnie siadła, pozostał tylko zmienny, umiarkowany wiatr. Bezpieczeństwo lotów nie jest zagrożone, więc można zaczynać.

W kolejności leciały ze mną: Kasia, Urszula (mama kolegi pilota – Mariusza), Karolina, Joanna, Aleksandra, Gosia, Ula i Ewa. Każdy lot był inny, zarówno pod względem warunków pogodowych (Kasia i Urszula miały niestety najgorzej) jak i wykonywanych manewrów. Tylko Kasia i Ewa zgodziły się pilotować, jednakże w przypadku Kasi było to mocno utrudnione przez warunki pogodowe, a Ewa już kiedyś ze mną leciała, więc wiedziała czego się spodziewać. Każda dziewczyna była natomiast zachwycona doznaniami, jakie towarzyszyły podczas przeciągnięcia skrzydła.

Poniżej kilkunastominutowa kompilacja ze wszystkich lotów, w dolnym lewym rogu widnieje imię pasażerki, a na samym filmie od czasu do czasu pojawiają się podpisy, dlatego zalecam oglądać w jakości HD i na pełnym ekranie.


1 Comment

Pokaz konfetti z motolotni | Motolotniarstowo sky-life.pl

1 maja 2015 at 2:14 pm

[…] 2015.04.25. Dzisiaj w planach lot specjalny – pokaz wystrzałów konfetti z motolotni podczas ślubu. Główną osobą „zainteresowaną”, była jedna z pasażerek biorąca udział w lotach z okazji Dnia Kobiet (http://www.sky-life.pl/2015/03/13/loty-z-okazji-dnia-kobiet/) […]

Dodaj komentarz